top of page

מגייסים את העובד הראשון – פרק ב'.

אז הגיע הרגע המיוחל. אתם והעסק בשלים לגדול וקיבלתם החלטה מושכלת להעסיק עובד.

איך הגעתם אליה? בפוסט הקודם.

עשרת הדברות לגיוס מוצלח לעסק קטן.


1. את מי בוחרים?

משפחה וחברים:המלצה שלי – להשתדל, אם אפשרי לא לקחת חברים קרובים, לא בני משפחה קרובים

ובלי קשר - לא לקחת אנשים שלא נעים לכם לשהות במחיצתם.

למה?

בעסק קטן יש הרבה אינטימיות. צריך להיות מדויקים ביכולת שלכם להתנהל בחופשיות במרחב הניהולי על כל המשתמע מכך. אם זה עובד ראשון אז בכלל נדרשת פה עבודת הגדרה ובהירות, לא בטוח שנכון "להתגלח" עם בן משפחה. מצד שני, אם יש לכם בן משפחה שמכיר את הביזנס ואתם יכולים לתת לו נתח עבודה ברור ומגודר ולתגמל בצורה מכבדת לכל הדעות ובעיקר שלו – לכו על זה.

זה גם נכון בעסקים שדורשים הרבה מאוד אמון.

עובדים מקצועיים ומנוסים עולים יותר!

שימו לב. אם הם מנוסים ברמת ד"ר לניקוי ארובות (חח) אבל אתם זקוקים לעורכי תוכן, ואין להם שמץ בכתיבה אבל יש יכולת - תשלמו כמה שמשלמים לעורכי תוכן מתחילים עד שיוכיחו שהם ד"ר גם בתחום ההעסקה שלהם. ככה זה.


2. איפה מוצאים עובדים?

פוסט אחד בפייסבוק ואו אינסטגרם האישיים שווה זהב כי הוא פוגש חברים לרוב, מומלץ כמובן, בקהילות רלוונטיות מקצועית שיש בהם סיכוי שתמצאו עובד/ת מתאימים. בקרב כל מי שמכיר אתכם. אחד הדברים שהכי יסייעו לכם בגיוס הוא להיות מדויקים בבקשה במה שאתם מחפשים.


3. איך בודקים אם הם מתאימים:

הכי מחמיר שיש זה תעודת יושר מהמשטרה וזה רק אם רלוונטי לעסק האבטחה שלכם, למשל.

הכי לייט שיש זה ראיון טלפוני.

ההמלצה – סינון טלפוני ואחריו ראיון אישי מאורגן ומתוכנן מראש

בראיון חשוב שלא תפלו לקלישאות: תהיו אתם, תספרו על עצמכם ועל המשרה ואז תכנסו למוד הקשבה.

תקשיבו טוב טוב - מי האדם שמולכם ולמה הוא חושב שהוא מתאים למשרה, ומה לדעתו יהיה גורם ההצלחה שלו בה ומה עלול להכשיל אותו במשרה ומתי הוא פורח ומתי יותר קשה לו ומתי הוא יכול להתחיל לעבוד. גם כשהוא ענה בצורה מאוד מרשימה. אל תתנו לו את העבודה. אתם חייבים לתת לכל המידע לחלחל גם המילולי ולא רק. ראיון זה אירוע דחוס!

ציפיית שכר? לא בטוחה שזה נכון להיכנס לזה, לבחירתכם. עוד דרך זה פשוט לומר את השכר בטלפון לפני הריאיון. שמה שמתאים יתאים ולא תבזבזו זמן על הריאיון.


מצאתם את העובד החדש! מזל טוב !


4. איך נערכים לכניסה של עובד חדש? הצק ליסט:

תיאום ציפיות על הכל כולל הכל: תקבעו שכר ומודל תגמול מראש, מסגרת עבודה, הסכם עובדה, תחליטו מה סודי בעסק, מה רגיש (מכרטיסי אשראי ועד גישה ל- CRM), אימייל של העובד או ה- INFO של החברה, ביגוד אם רלוונטי, ביטוחים!


5. תכנון עבודה – החלום ושברו.

מה שתכננתם בהתחלה לא היה מה שיוצא בפועל. תערכו לזה. זה כמעט מוחלט. למה? כי זה הפעם הראשונה שמישהו אחר עושה דברים שאתם עושים. אם אתם מזהים שהעובד שם למטרה לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא בא למרוח שעות – תשקיעו בהדרכה.

לא כדי לנסות ללמד הכל ביום אחד ולא הכל בבת אחת.

לחלק את העבודה לחתיכות ולתת לו להתנסות בפרקי זמן סבירים בביצוע

ויעדים אמרתי? חובה. יעדים מגדירים את החתירה שלכם לתוצאה נכונה בסוף החודש.


6. בקרה וביקורת

חשוב לקבל החלטה על אופן הבקרה על השוטף של העובד: יום/ שבוע / חודש. לא משנה מה תבחרו מותר להתחרט ולשנות.

שימו לב לטון של הבקרה, והביקורת. לא מכירה שום מצב שבו האשמות מסייעות בתקשורת, להיפך.

אתם תגלו שאנשים יכולים לעשות טעויות מאוד מרהיבות ומצד שני גם לעשות עבודה מצוינת עם הרבה יותר סבלנות משלכם.


7. להיות הבוס שהיית רוצה שיהיה לך.

עובדים לעיתים חולים, יוצאים לחופשה כמוכם, צריכים לצאת לסידורים, ועם זאת, זקוקים למסגרת ברורה מאוד ולעמוד בתנאי המשרה. בקיצור זקוקים לגבולות ולחופש בוזמנית. תמצאו אותו את הקו הזה, בסבלנות והכלה לבוס שנהייתם.

8. שיתוף והתייעצות

למרות שנדמה שאתם יודעים ה כ ל בעסק, תפתחו לרעיון שידע חדש הולך לפגוש אתכם – הדעות שלו. המושג "שיתוף והתייעצות" מגיע הישר מהגישה האדלריינית והוא פשוט בא לומר שאם תנהלו את העניינים כצוות - תרוויחו חיבור של העובד לליבת העסק, אם תשתפו בלבטים, בהצלחות, וגם בכישלונות תכשירו שותף לעשייה שאכפת לו ומבין יותר לעומק. וסיכוי שהוא גם ישתף אתכם בהכל וזה ממש חשוב בכל גודל עסק.


9. שייכות

פה אעשה את זה פשוט עברתם מ"שלי" ל"שלנו", מ- הם עשו לי .. להם "עשו לנו" . אם העובד הוא חלק מהחברה הכל צריך להצביע על זה – קודם מהלב שלכם ואח"כ מהשפה, ואז במעשים. דה פקטו.


10. החוק הכי חשוב ואהוב לעשייה בכלל: בואו פתוחים ומוכנים ללמד וללמוד. להיות מורים/ השראה/ walk the talk . תחשבו, מה זה אומר עבורכם?


ברגע שנכנס עובד נפתחת לכם עוד דלת להכיר את עצמכם ואת העסק שלכם, זו מתנה.

חשוב!


האם אתם בשלים לצמוח בעסק? זקוקים לתוכנית עבודה עסקית ושיווקית מוצרים ותוכנית ל2023. דברו איתי. תהליך קצר וממוקד מחכה לכם.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page